"Zabezpieczenie przed brexitem". Ruszy nowe połączenie transportowe Gdynia - Londyn

Biznes
"Zabezpieczenie przed brexitem". Ruszy nowe połączenie transportowe Gdynia - Londyn
Wikimedia Commons/N. Johannes/CC BY SA 4.0

22 lutego ma ruszyć morskie połączenie transportowe łączące port w Gdyni z portem w Londynie. "Wydarzenia związane z głosowaniem brytyjskiego parlamentu przeciwko porozumieniu w sprawie brexitu mogą mieć poważny wpływ na szlaki transportowe z i do W. Brytanii. To nowe połączenie ma zapewnić atrakcyjną alternatywę i stałe dostawy towarów do W. Brytanii" - tłumaczy firma Unifeeder.

Statki mają wypływać z Polski w piątki wieczorem i docierać do stolicy Wielkiej Brytanii w poniedziałki. Rejsy będą odbywały się raz w tygodniu.

 

To pierwsze nowe połączenie oferowane przez Unifeeder, europejską firmę zajmującą się transportem morskim, od momentu, kiedy latem 2018 roku ta firma została kupiona przez dubajską spółkę DP World. Firma, poza nowym połączeniem z Polską, transportuje też na Wyspy produkty z portów w Hamburgu, Rotterdamie, Dunkierce i Antwerpii.

 

Wiele organizacji zajmujących się transportem zwraca uwagę, że brexit może utrudnić transport dóbr pomiędzy UE a W. Brytanią.

 

Stowarzyszenie logistyczne Freight Transport Association przypuszcza, że może on znacznie zwiększyć koszty firm logistycznych i zakłócić łańcuchy dostaw. Polscy przewoźnicy szacują, że ich przychody mogą zmniejszyć się nawet o miliard euro rocznie.

jm/luq/ loader.co.uk, trans.info, rp.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze