Wiceprezydent USA i sekretarz stanu przyjadą do Polski na konferencję bliskowschodnią

Świat
Wiceprezydent USA i sekretarz stanu przyjadą do Polski na konferencję bliskowschodnią
PAP/EPA/SHAWN THEW

Wiceprezydent USA Mike Pence weźmie udział w warszawskiej konferencji nt. pokoju na Bliskim Wschodzie - poinformował w środę na swojej stronie internetowej Biały Dom. Potwierdzono także, że na konferencję, która odbędzie się 13-14 lutego, przyjedzie również sekretarz stanu Mike Pompeo.

"W Warszawie wiceprezydent wygłosi kluczowe uwagi na spotkaniu ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Celem spotkania ministerialnego, współorganizowanego przez Stany Zjednoczone i Polskę, jest zebranie wspólnie państw zaniepokojonych niestabilnością w regionie, aby podzieliły się swoimi opiniami i przedstawiły pomysły, jak poprawić sytuację. Wiceprezydent zapewni o zobowiązaniu Stanów Zjednoczonych do pracy z partnerami, aby pomóc budować silny, bezpieczny i samodzielny gospodarczo Bliski Wschód" - napisano w komunikacie Białego Domu.

 

Jak dodano, wiceprezydent Pence będzie także brał udział w dwustronnych rozmowach poświęconych rozwiązaniu kryzysów na Bliskim Wschodzie, a także poszerzeniu i pogłębieniu relacji amerykańsko-polskich, szczególnie w sferze bezpieczeństwa militarnego i energetycznego, jak również poszerzeniu relacji gospodarczych i handlowych.

 

Po konferencji w Warszawie Pence uda się do Monachium, gdzie weźmie udział w dorocznej konferencji poświęconej bezpieczeństwu.

 

- Wiceprezydent potwierdzi zobowiązanie Administracji do działania na rzecz międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, uznając wagę strategicznych partnerstw na Bliskim Wschodzie, a także naszych wspólnych zobowiązań w dziedzinie bezpieczeństwa - oświadczyła asystentka prasowa Pence'a, Alyssa Farah.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie