Polak zamordowany w Londynie. "Obudził nas głośny kobiecy krzyk"

Świat
Polak zamordowany w Londynie. "Obudził nas głośny kobiecy krzyk"
Dafne Cholet/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Ciało 34-letniego Polaka znaleziono w jednym z mieszkań w dzielnicy Acton w zachodnim Londynie. Mieszkańcy budynku przyznają, że nad ranem, gdy miało dojść do zabójstwa, obudził ich "głośny krzyk kobiety". Policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie zbrodni.

- Usłałem głośny krzyk, który obudził mnie i mojego syna. To był krzyk kobiety i trwał jakieś 10 sekund - mówi w rozmowie z "Evening Standard" 30-letni Olah Hakim, który mieszka w budynku, gdzie doszło do zabójstwa.

 

Ciało Polaka odnaleziono tam w niedzielę nad ranem.

 

Według sąsiadów,  mieszkanie, w którym znaleziono ciało zajmowała para z Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środku mogło dojść do awantury między znajomymi. Śledczy nie zauważyli bowiem śladów włamania.

 

Policja aresztowała 33-latka podejrzewanego o zabójstwo. Prowadzący śledztwo detektyw Mark Richards, przekazał mediom, że działania policji skupiają się na jak najszybszym "postawieniu sprawcy przed obliczem sprawiedliwości".

 

Inspektor prosi o pomoc osoby mieszkające w okolicy, których informacje mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności i przebiegu zdarzenia.

 

 

bas/paw/ Evening Standard

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze