Katowice: zderzenie autokaru i radiowozu. Poszkodowani dwaj policjanci

Polska
Katowice: zderzenie autokaru i radiowozu. Poszkodowani dwaj policjanci
Polsat News/zdj. ilustracyjne

Dwaj policjanci zostali ranni w wyniku zderzenia autokaru z radiowozem w centrum Katowic. Pasażerom autobusu nic się nie stało, życiu funkcjonariuszy nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman powiedziała, że do wypadku doszło rano na krzyżowaniu ulic Chorzowskiej (część Drogowej Trasy Średnicowej) i Grundmanna.

 

- Doszło tam do zderzenia oznakowanego radiowozu z autobusem, którym podróżowała młodzież jednej ze średnich szkół sportowych z Katowic. Na szczęście żadnej z osób jadących nic się nie stało - przesiadły się one do innego środka transportu. Dwóch policjantów zostało rannych. Z informacji od załogi pogotowia ratunkowego, są to obrażenia, które nie zagrażają ich życiu - relacjonowała policjantka.

 

W radiowozie był przewożony nieletni - policjanci wieźli go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nie zgłaszał żadnych dolegliwości, ale na wszelki wypadek został też zabrany na badania.

 

Po zderzeniu utrudniony był ruch w kierunku ronda - odbywał się tylko jednym pasem. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w postępowaniu pod nadzorem prokuratury.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!