Wykładowca oskarżony o wykorzystywanie seksualne studentów

Polska
Wykładowca oskarżony o wykorzystywanie seksualne studentów
Zdj. ilustracyjne/PxHere/Public Domain

Prokuratura Okręgowa w Legnicy oskarżyła byłego wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy Jarosława G. o wykorzystywanie seksualne sześciu studentów tej uczelni.

Zarzuty postawione byłemu wykładowcy dotyczą wydarzeń z lat 2015-2017 - poinformowała w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prokurator Lidia Tkaczyszyn.

 

Prokuratura oskarżyła G. o to, że na uczelni, nadużywając zależności wynikające z relacji wykładowca - student, doprowadzał "studentów do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a w jednym przypadku do wykonania takiej czynności".

 

Pokrzywdzeni to studenci kierunku ratownictwo medyczne. G. był wówczas dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej legnickiej uczelni i prowadził wiele zajęć ze studentami.

 

- Opisane w zarzutach zachowanie oskarżonego miało miejsce podczas egzaminów i zaliczeń. Zgodnie z uzyskaną w śledztwie opinią seksuologiczną zachowanie oskarżonego wobec pokrzywdzonych studentów miało charakter seksualny i stanowiło inną niż obcowanie płciowe czynność seksualną - przekazała prokurator Tkaczyszyn.

 

Były wykładowca nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Za każdy z zarzutów mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie