Trzylatek na dwa dni zaginął w lesie. "Twierdzi, że pilnował go niedźwiedź"

Świat
Trzylatek na dwa dni zaginął w lesie. "Twierdzi, że pilnował go niedźwiedź"
FBI Charlotte

Trzyletni Casey zaginął podczas zabawy z kuzynami. Przez dwie doby dziecka szukały służby z całej Karoliny Północnej. Wyziębiony chłopiec odnalazł się zaplątany w cierniste krzewy. - Trzylatek powiedział, że miał w lesie przyjaciela. Był nim niedźwiedź, który go pilnował - poinformował cytowany przez "Guardiana" Chip Hughes, szeryf hrabstwa Craven.

Jak informuje lokalna telewizja WITN, Casey Hathaway zaginął we wtorek podczas zabawy przed domem swojej prababci z dwojgiem innych dzieci. W pewnym momencie chłopiec miał oddalić się i zniknąć w pobliskim lesie.

 

Dziecka szukały służby z całego stanu, wolontariusze, agenci FBI oraz piechota morska. W poszukiwaniach wykorzystano helikoptery, drony i psy. Nurkowie sprawdzali pobliskie zbiorniki wodne. 

 

Po dwóch dobach poszukiwań ratownicy usłyszeli krzyk 3-latka wołającego mamę. Żeby dotrzeć do chłopca, musieli przebrnąć przez strumień.

 

Casey zaplątał się w gałęzie i ciernie. Był mocno wyziębiony, ale jego ogólna kondycja była dobra. Badania w szpitalu wykazały, że życiu i zdrowiu dziecka nic nie zagraża - informuje WITN.

"Bóg mu zesłał przyjaciela" 

 

- Trzylatek powiedział, że miał w lesie przyjaciela. Był nim niedźwiedź, który go pilnował - poinformował cytowany przez "Guardiana" Chip Hughes, szeryf hrabstwa Craven.

 

Jego słowa potwierdziła na Facebooku ciotka chłopca, Brenna Hathaway, która napisała, że chłopiec "przez dwa dni bawił się z niedźwiedziem". "Bóg zesłał mu przyjaciela, który go chronił" - dodała.

 

ZOBACZ: Urodziła dziecko w wannie, ciało spaliła w piecu. Jest akt oskarżenia przeciw 22-latce

 

 

ZOBACZ: "Grzesiu, czego ty nie śpisz?". Leśniczy spotkał niedźwiedzia. Nagrania hitem internetu

 

zdr/grz/ witn.com, theguardian.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie