Tir przewrócił się przy wjeździe na A1. Kierowca miał niemal 2 promile

Polska
Tir przewrócił się przy wjeździe na A1. Kierowca miał niemal 2 promile
Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H/

Tir, ktory przewrócił się wa wyjeździe z autostrady A1 w Mszaniele zniszczył bariery energochłonne, znaki drogowe i ekrany akustyczne. Zniszczona jest tez naczepa ciężarówki. Badanie kierowcy wykazało, że miał 1,98 promila alkoholu we krwi.

Jak powiedziała polsatnews.pl sierż.szt. Katarzyna Muszyńska z wodzisławskiej policji, informacje o prawdopodobnie pijanym kierowcy tira funkcjoanriusze dostali jeszcze przed zdarzeniem.

 

- Zostaliśmy anonimowo poinformowani, że na parkingu przy stacji bezszynowej jest kierowca ciężarówki, który może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna zdążył wyjechać już ze stacji  - wyjaśniła.

 

Według relacji policjantów, kierowca tira z trudem ominął radiowóz, a po chwili stracił całkowicie panowanie nad pojazdem. 

 

Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H/

 

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 350 zł. Dostał też sześć punktów karnych. Zatrzymano mu prawo jazdy. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

maw/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie