Ludzkie szczątki w pudełku w piwnicy urzędu gminy w Kostomłotach

Polska
Ludzkie szczątki w pudełku w piwnicy urzędu gminy w Kostomłotach
Urząd Gminy Kostomłoty

Kartonowe pudło z kośćmi znaleźli pracownicy Urzędu Gminy w Kostomłotach w powiecie średzkim (Dolnośląskie), którzy porządkowali piwnicę w budynku urzędu. - Prokuratura bada, czyje to szczątki i jak tam trafiły - mówi Małgorzata Klaus, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

O znalezisku poinformowała wójt gminy Kostomłoty na sesji Rady Gminy 25 stycznia. 

 

Wójt Janina Gawlik wyjaśniła, że na początku stycznia  23 pracowników prowadziło prace porządkowe w piwnicy i na strychu urzędu. Pudło z kośćmi znaleziono 5 stycznia. Natychmiast poinformowano prokuraturę,  która wszczęła w tej sprawie postępowanie.

 

Jak powiedziała Gawlik, urząd ma przedstawić prokuraturze wykaz pracowników z ostatnich 20 lat. - Nie wiem, czy to będzie możliwe, ale będziemy starali się, aby został dostarczony jak najszybciej - stwierdziła pani wójt. 

 

Kości bardzo stare

 

Szczątki zostaną przebadane, co ma pomóc w ustaleniu tożsamości osoby lub osób - mówi polsatnews.pl rzeczniczka prokuratury.

 

Początkowo nie wykluczano, że mogą pochodzic sprzed ok. 20 lat. Jak jednak informuje Klaus, prawdopodobnie są o wiele starsze. - Mogą pochodzić z okresu międzywojennego - mówi.

 

pgo/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie