Polski Dreamliner uziemiony w Meksyku. "Samolot jest usprawniany"

Świat
Polski Dreamliner uziemiony w Meksyku. "Samolot jest usprawniany"
Flickr/Anna Zvereva/CC BY-SA 2.0/Zdj. ilustracyjne

Pasażerowie uziemionego w Meksyku Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych, który miał w sobotę rano wylądować w Warszawie, nadal przebywają w Cancun; samolot jest usprawniany - poinformował w niedzielę rzecznik LOT Adrian Kubicki.

- Pasażerowie przebywają w hotelu. Samolot jest usprawniany - wyjaśnił w niedzielę rzecznik LOT. Dodał, że to, kiedy maszyna ruszy w drogę powrotną, zależy od przebiegu naprawy. - Priorytet to pewność, że samolot jest w stu procentach sprawny - podkreślił.

 

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych miał w sobotę o 8 rano wylądować w Warszawie, ale został uziemiony na lotnisku w Meksyku z powodu awarii modułu zasilania głównego komputera.

 

To samolot czarterowy jednego z biur podróży z ok. 250 pasażerami na pokładzie.

 

Awaria zasilania głównego komputera

 

Jak powiedział w sobotę Kubicki, nastąpiła awaria urządzenia, które odpowiada za zasilanie głównego komputera samolotu, stwierdzona po wylądowaniu w Cancun. W związku z tym samolot nie mógł ruszyć w drogę powrotną. Dodał, że część, która ma być wymieniona, zastała zamówiona, a wymiana ma się rozpocząć niezwłocznie po jej dostarczeniu.

 

Rzecznik LOT poinformował, że do czasu usunięcia awarii pasażerowie przebywają w hotelu. - Są pod naszą opieką, mają zapewnione posiłki - mówił.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie