Trąba powietrzna na lotnisku w Turcji. Opóźniony lot polskiej drużyny

Świat
Trąba powietrzna na lotnisku w Turcji. Opóźniony lot polskiej drużyny
Twitter/Michał Żyro

Piłkarze Pogoni Szczecin na obozie w Turcji przygotowywali się do rundy wiosennej Ekstraklasy. Drużyna miała w sobotę wrócić do Polski, jednak z powodu fatalnej pogody utknęła na lotnisku.

"Z powodu złych warunków atmosferycznych opóźnia się wylot Portowców z Turcji. W tej chwili trwa burza i od pewnego czasu żaden z samolotów nie wystartował. Pozostaje cierpliwie czekać na polepszenie warunków" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland.

 

 

W kolejnym wpisie Ufland zapewnił, że "pogoda poprawiła się, ale dalej nie ma odlotów. Prawdopodobnie trwa usuwanie skutków trąby, która przeszła przez lotnisko"

 

 

 

Nagrania trąby powietrznej, przesuwającej się po płycie lotniska, pojawiły się na Twitterze klubu i piłkarza Michała Żyro.

 

 

 

 

Na zimowe obozy do Turcji co roku wybiera się wiele klubów Ekstraklasy. W tym roku wybór Turcji okazał się nie do końca szczęśliwy. Od początku stycznia pogoda w tym kraju nie zachwyca.

 

Piłkarze już wcześniej narzekali w mediach społecznościowych na silny wiatr i ulewne deszcze, które uniemożliwiały normalne treningi.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie