Ojciec Rydzyk: dziennikarze i politycy powinni być ludźmi etycznymi

Polska
Ojciec Rydzyk: dziennikarze i politycy powinni być ludźmi etycznymi
Polsat News

Dziennikarze i politycy powinni być ludźmi etycznymi - powiedział w sobotę założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta dodał, że od samego początku, zakładane przez niego dzieła, były atakowane przez przeciwników.

Redemptorysta, założyciel Telewizji Trwam, otworzył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu konferencję "Oblicza kolonizacji mediów".

 

- Pamiętajmy o przemianach, które zachodziły w mediach w ostatnich latach, o tym, co się działo, kto brał media i jakie. Trzeba pamiętać o tym, kto ma media i może nie tylko "kto", ale jaki to jest człowiek i co chce przeprowadzić - mówił o. Rydzyk w trakcie sympozjum.

 

Dodał, że dziennikarze i politycy powinni być ludźmi etycznymi "na wskroś". - Tego brakuje nadal, tej etyki, ale nie etyki byle jakiej - podkreślił.

 

- Ja się nie dziwię, że Radio Maryja było tak atakowane od samego początku. Oszczerstwa i wszelkie błoto kierowano w naszą stronę w myśl zasady "plujcie, plujcie, a zawsze przyschnie". To Lenin tak mówił. Inny mówił "kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie". I tak jest - ocenił o. Rydzyk.

 

Wskazał, że media zawłaszczają umysły, a po umysłach kształtują sumienia. - W ludziach emocje wywołują - tak, że można sobie do oczu skoczyć. Gdy rozpoczynało się Radio Maryja i widziałem, co dzieje się w świecie oraz widziałem, jak ciężko się w Polsce robi te przemiany, to mówiłem, że oni są gotowi z Polski zrobić Jugosławię. Oni - strona przeciwna, którą nazywam "lewacją" - wskazał o. Rydzyk.

 

Duchowny podkreślił, że mówi to wszystko, nie po to, żeby wpaść w pesymizm, ale żeby było wiadomo, że trzeba się mobilizować.

 

Sąd w Toruniu w marcu rozpatrzy zażalenie na decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko byłemu premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi za krytyczne słowa na temat dotacji na muzeum dziejów chrześcijaństwa w Polsce, jaką władze przyznały ojcu Rydzykowi.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie