Awaria sieci ciepłowniczej w Gdańsku opanowana. Do większości domów wraca ogrzewanie

Polska

Gdańskim ciepłownikom udało się przywrócić ogrzewanie i ciepłą wodę w większości dzielnic, które w nocy - z powodu awarii, zostały pozbawione dostaw ciepła. Na wznowienie dostaw czeka jeszcze Suchanino.

Ciepłownicy zlokalizowali uszkodzenie - pękniętą rurę w okolicy ul. Sobieskiego. W piątek rano Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało na swojej stronie internetowej, że ciepło wraca do ośmiu z dziewięciu dzielnic, których mieszkańcy odczuli skutki awarii. Nieco dłużej na wznowienie dostaw będą musieli poczekać mieszkańcy Suchanina.

 

Awaria, do której doszło w nocy z czwartku na piątek, pozbawiła ogrzewania i ciepłej wody mieszkańców gdańskich dzielnic: Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Szadółki, Ujeścisko-Łostowice, Chełm, Orunia, Siedlce i Wzgórze Mickiewicza. Szacunkowo było to około 3,5 tysiąca budynków.

 

 

W nocy ogrzewania i ciepłej wody nie mieli także mieszkańcy Matarni, Kokoszek i Moreny. Po uruchomieniu Stacji Podnoszenia Ciśnienia "Myśliwska" już w godzinach nocnych udało się przywrócić dostawy ciepła do tych dzielnic.

 

 

dk/ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie