Zarzut dla księgowej. Miała przywłaszczyć sobie ponad 725 tys. zł

Polska
Zarzut dla księgowej. Miała przywłaszczyć sobie ponad 725 tys. zł
Polsat News

Zarzut przywłaszczenia przeszło 725 tys. zł postawiła prokuratura byłej księgowej Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Pionkach. Według śledczych kobieta miała przywłaszczać sobie firmowe pieniądze przez 12 lat.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że Joanna S. działała na szkodę Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Pionkach.

 

- W okresie od kwietnia 2004 r. do 8 listopada 2016 r. kobieta przywłaszczyła sobie mienie w łącznej kwocie przewyższającej 725 tys. zł - poinformowała Galas. Dodała, że księgowa transferowała pieniądze na różne konta. W końcu trafiały one na jej własny rachunek.

 

Za przestępstwo to grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Sąd uznał jednak, że w tym przypadku dla prawidłowego zabezpieczenia postępowania przygotowawczego wystarczy poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. zł i dozór policji. Prokurator uznał tę decyzję za niesłuszną i zapowiedział złożenie zażalenia.

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie