Rekordowa suma w puszce Adamowicza. Wczoraj 1,7 mln zł, we wtorek ponad 6 mln. I rośnie

Polska
Rekordowa suma w puszce Adamowicza. Wczoraj 1,7 mln zł, we wtorek ponad 6 mln. I rośnie
PAP/Jacek Turczyk

Ostatnie godziny zbiórki do wirtualnej puszki prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza uaktywniają kolejnych chętnych do przekazania datku. Jeszcze w poniedziałek na koncie było 1,7 mln zł, we wtorek o godz. 14:30 - już ponad 6 mln zł. I kwota wciąż rośnie. Każdy kto chce wspomóc zbiórkę "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" może to zrobić jeszcze do godz. 23:59.

"Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" - zaapelowała na Facebooku Patrycja Krzymińska i uruchomiła zbiórkę do wirtualnej puszki prezydenta Adamowicza. Celem było uzbieranie 1000 zł. Na koncie jest już ponad 6 mln zł .

 

Prezydent Adamowicz od wielu lat był wolontariuszem WOŚP i kwestował na rzecz Fundacji. 13 stycznia podczas finału WOŚP w Gdańsku  zebrał swoją ostatnią puszkę. 

 

"5613,11 zł - taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finale WOŚP w Gdańsku" - napisał na Facebooku na kilka godzin przed wielkim finałem. Zachęcał również do przyłączenia się do akcji: "gramy przy Złotej Bramie do godz. 21:00".

 

 

Wsparcie internautów

 

"Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek - zarówno mały, jak i duży - będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz" - napisała na stronie zbiórki "Zapełnijmy ostatnią puszkę pana Prezydenta dla WOŚP" jej organizatorka Patrycja Krzymińska.


Na jej apel odpowiedziało już ponad 90 tys. darczyńców. Chociaż celem zbiórki było zebranie 1000 zł, to kwota w wirtualnej puszce prezydenta Adamowicza przekroczyła 6 mln zł i ciągle rośnie. 

 

"Paweł: to twoje mistrzowskie rozliczenie"

 

Do internetowej zbiórki odniósł się podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak.

 

- Paweł to jest twoje rozliczenie. Sam mówiłeś, że nigdy nie miałeś tak mistrzowskiego rozliczenia, tak dużo pieniędzy. Do tego rozliczenia dojdzie jeszcze ta puszka, która jest zbierana przez Partycję do końca dnia do jutra (wtorek - red.) - powiedział.

 

Za te pieniądze zostanie kupiona neonatologiczna karetka dla Gdańska. 

las/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie