Chciał porwać samolot i lecieć do Afganistanu. Na pokładzie było 75 pasażerów

Świat
Chciał porwać samolot i lecieć do Afganistanu. Na pokładzie było 75 pasażerów
twitter/Flightradar24

Samolot pasażerski lecący z Surgutu w azjatyckiej części Rosji do Moskwy został we wtorek zmuszony do lądowania w Chanty-Mansyjsku, gdy jeden z pasażerów podjął próbę wymuszenia zmiany kursu. Mężczyzna, który był nietrzeźwy, został zatrzymany.

Na pokładzie samolotu było 75 pasażerów, w tym kilkoro dzieci. Nikomu nic się nie stało.

 

Chciał lecieć do Afganistanu

 

Według pierwszych doniesień rosyjskich mediów, pasażer zagroził, że ma przy sobie broń i zażądał, aby samolot skierował się do Afganistanu.

 

Załoga przekonała agresywnego mężczyznę, że maszyna musi najpierw zatankować paliwo w Chanty-Mansyjsku. Pasażer został zatrzymany. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przekazał, że broni przy nim nie znaleziono.

 

Biznesmen był nietrzeźwy

 

Samolot wyleciał z lotniska w Surgucie w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym. Do incydentu doszło około 15 minut po starcie. Media podały, że sprawcą jest 41-letni przedsiębiorca, mieszkaniec Surgutu, wcześniej kilkakrotnie zatrzymywany za wykroczenia.

 

 

Niektóre media wyrażały przypuszczenie, że mężczyzna może być niezrównoważony psychicznie. Komitet Śledczy podał, że w trakcie incydentu sprawca był nietrzeźwy. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

pgo/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie