Policja zabezpieczyła narkotyki warte ponad 3 mln zł

Polska

Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli blisko 60 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 3 mln zł. Dwie osoby usłyszały zarzuty w tej sprawie - poinformował w poniedziałek Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komedy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach zdobyli informację, że w środę przez województwo świętokrzyskie mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków.

 

- Tego dnia w okolicach Skarżyska-Kamiennej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego mercedesa, którym jechali dobrze im znani z przestępczej działalności mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego. Krótko później okazało się, że 37- i 44-latek w samochodzie przewozili trzy duże torby, w których znajdowało się kilkadziesiąt mniejszych, hermetycznie zapakowanych torebek z zawartością suszu roślinnego - przekazał Janus.

 

Jak dodał, już wstępne badanie wskazało, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 60 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości sięgającej ponad 3 mln zł.

 

- W czwartek prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z udziałem w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień - poinformował w poniedziałkowym komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

 

W piątek sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec obydwu mężczyzn. Za popełnione czyny grozi im 12 lat więzienia.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie