Awaria sieci energetycznej w Panamie. Tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży i przybyciem papieża

Świat
Awaria sieci energetycznej w Panamie. Tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży i przybyciem papieża
PAP/EPA/Bienvenido Velasco

Na krótko przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Panamie doszło do wyłączeń prądu na znacznych obszarach stolicy i w kilku innych miastach - informują w niedzielę tamtejsze media. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Etesa potwierdziło, że są przerwy, i zapewniło, że trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem dostaw. W środę do Panamy ma przybyć papież Franciszek.

Operator stołecznego metra poinformował, że z powodu awarii zasilania trzeba było ewakuować pasażerów z pociągów na dwóch liniach. Gazeta "La Prensa" podała, że w międzynarodowym porcie lotniczym Tocumen energię dostarczają generatory.


Agencja AFP pisze, że w południe czasu miejscowego w stolicy nie działały uliczne sygnalizatory. Nie podano, co spowodowało awarię, która wystąpiła także w kilku innych panamskich miastach. Dostawy prądu są przywracane stopniowo.


Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się w Panamie we wtorek. Tysiące pielgrzymów przybyło tam już w czasie weekendu. Organizatorzy spodziewają się w sumie ok. 250 tysięcy przybyszów. Papież Franciszek jest w Panamie oczekiwany w środę.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie