Śmiertelny wypadek na budowie. Mężczyźni zostali zasypani w wykopie

Polska
Śmiertelny wypadek na budowie. Mężczyźni zostali zasypani w wykopie
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek po południu na przebudowie jednej z ulic w Białymstoku. W głębokim wykopie pod budowę tunelu zasypanych zostało dwóch mężczyzn; jednego nie udało się uratować, drugi trafił do szpitala - poinformowały policja i straż pożarna.

Chodzi o inwestycję przy ulicy Klepackiej. - Wezwani do wypadku strażacy najpierw wyciągnęli jednego z mężczyzn, który nie był całkowicie zasypany. Drugiego w zwałach ziemi nie było widać. Ponieważ nie można było użyć ciężkiego sprzętu, odkopywano go ręcznie - powiedział rzecznik komendy miejskiej PSP w Białymstoku Paweł Ostrowski. 

 

Kiedy część ciała było już widać, rozpoczęto resuscytację, równolegle kontynuując odkopywanie. Kiedy mężczyznę udało się wydostać, reanimację kontynuowało pogotowie ratunkowe. Nie udało się przywrócić pracy jego serca. Zmarły miał ok. 45 lat. Uratowany 27-latek został przewieziony do szpitala.

 

Głębokie wykopy w tym miejscu mają związek z przebudową ulicy Klepackiej, zapewniającej dojazd do centrum Białegostoku z miejscowości położonych na południowy zachód od miasta. Inwestycja obejmuje m.in. budowę tuneli pod torami, bo ulicę przecina szlak kolejowy. 

 

 

 

WIDEO: Tragiczny wypadek pod Mostem Poniatowskiego. Kierowca nie żyje

 

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie