Kolejna podejrzana w sprawie zabójstwa noworodka w woj. świętokrzyskim

Polska
Kolejna podejrzana w sprawie zabójstwa noworodka w woj. świętokrzyskim
Polsat News

Zarzut współudziału w zabójstwie nowo narodzonego dziecka postawiła w piątek prokuratura 59-letniej babci noworodka. Wcześniej zarzut zabójstwa usłyszała jego matka, którą sąd aresztował na wniosek śledczych.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w jednej z podstarachowickich miejscowości. - Mundurowi dostali wówczas zgłoszenie, że kobieta urodziła w domu dziecko - relacjonował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Paweł Kusiak.

 

Policjanci udali się na miejsce, ale kobiety i noworodka nie było już w mieszkaniu - zostali przewiezieni do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

 

- Później okazało się, że noworodek zmarł. Decyzją prokuratury ciało noworodka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Kobieta została zatrzymana - była pilnowana przez policjantów w szpitalu - dodał Kusiak.

 

Dziecko urodziło się żywe

 

Jak podała w piątek rano w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Kielcach, na postawie wstępnych wyników sekcji zwłok dziecka, oględzin i zeznań świadków ustalono, że 38-letnia Katarzyna K. urodziła żywe dziecko, a następnie je zabiła.

 

- Prokurator przedstawił jej zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Podejrzana nie wypowiedziała się jednoznacznie w kwestii przyznania się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień, ale odpowiadała na pytania - zaznaczył cytowany w komunikacie rzecznik kieleckiej prokuratury Daniel Prokopowicz.

 

Po południu w kolejnym komunikacie śledczy podali, że kobieta na wniosek prokuratury została aresztowana na trzy miesiące.

 

Babcia nie przyznaje się do współudziału

 

Zarzuty w śledztwie usłyszała też kolejna zatrzymana osoba. - Prowadzone w dalszym ciągu intensywne czynności dowodowe doprowadziły do przedstawienia w piątek zarzutu współudziału w zabójstwie noworodka, z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, kolejnej osobie. To 59-letnia Małgorzata B. - matka Katarzyny K. - opisywał Prokopowicz.

 

Podczas przesłuchania Małgorzata B. nie przyznała do popełnienia zarzucanego jej czynu, składała wyjaśnienia. Prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o areszt wobec podejrzanej.

 

Obu podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. 

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie