"Superbohater" powrócił. Ratował ofiary zamachu w Kenii, jak kilka lat temu

Świat
"Superbohater" powrócił. Ratował ofiary zamachu w Kenii, jak kilka lat temu
PAP/EPA/DAI KUROKAWA

52-letni Inayat Kassam został okrzyknięty bohaterem, gdy po zamachu somalijskich terrorystów na hotel w Nairobi, z narażeniem życia, bez kamizelki kuloodpornej i kasku uzbrojony jedynie w pistolet wszedł na opanowany przez napastników teren. Pomógł w ucieczce znajdujących się tam osób, ochraniając je własnym ciałem. Kilka lat temu Inayat uratował cywili podczas ataku na centrum handlowe w Nairobi.

We wtorek ok. godz. 15 miejscowego czasu (godz. 13 czasu polskiego) zaatakowany został w Nairobi luksusowy hotel DusitD2 oraz inne budynki wchodzące w skład kompleksu biurowego 14 Riverside Drive. Mieszczą się tam wschodnioafrykańskie przedstawicielstwa wielu międzynarodowych koncernów, m.in. Colgate Palmolive, Reckitt Benckiser, Pernod Ricard, Dow Chemical i SAP.

 

Atak przeprowadzili terroryści z somalijskiej organizacji al-Szabab.Zginęło w nim 21 osób, a wiele zostało rannych.

 

 

Wśród ofiar śmiertelnych jest 16 Kenijczyków, Amerykanin i Brytyjczyk oraz trzy osoby pochodzące z Afryki, których narodowość nie została potwierdzona.

 

Niewykluczone, że ofiar  byłoby więcej, gdyby nie bohaterska postawa pewnego mężczyzny, który jako jeden z pierwszych pojawił się na miejscu ataku. Uzbrojony jedynie w pistolet wszedł na teren zaatakowanego kompleksu i z narażeniem własnego życia pomagał w ewakuacji osób znajdujących się w budynkach.

 

 

 

Mężczyzna stał się bohaterem mediów społecznoscuiowych. Internauci ustalili, że dzielny cywil to Inayat Kassam. Mężczyzna prowadzi w Nairobi kursy strzeleckie i samoobrony. Od ponad 20 lat szkoli też miesjcowych ochroniarzy i policjantów. 

 

 

 

Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna wykazał się niebywałą odwagą. W 2013 roku Inayat Kassam walczył z terrorystami i ratował cywili podczas ataku na centrum handlowe Westgate w Nairobi.

 

 

dk/dro/ Standard Media, The Star
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie