Szpital MSWiA w Szczecinie zamknięty. U pracowników wykryto odrę

Polska
Szpital MSWiA w Szczecinie zamknięty. U pracowników wykryto odrę
Google Maps

Szpital MSWiA w Szczecinie przestał w środę przyjmować pacjentów. Powodem jest wykrycie ogniska odry wśród pracowników. - Pacjentem zero jest jedna z pracownic narodowości ukraińskiej, która zaraziła się odrą w swoim kraju - powiedział polsatnews.pl Jerzy Jakubek państwowy inspektor sanitarny MSWiA w Szczecinie. U sześciu kolejnych osób wykryto lub istnieje podejrzenie zachorowania na odrę.

Nowi pacjenci nie są przyjmowani do szpitala. Także wypisy chorych, którzy przebywali w placówce w chwili wykrycia odry, zostały wstrzymane.

 

- Wypisy zostaną wznowione w piątek. Każdy pacjent, który ma wyjść do domu zostanie dokładnie przebadany - powiedział portalowi polsatnews.pl inspektor Jerzy Jakubek.

 

Odrę u Ukrainki potwierdził Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Inspektor poinformował, że w trosce o dobro pacjentów w szpitalu zostały już wprowadzone odpowiednie środki zabezpieczające. Ponadto otwarte zostały dodatkowe gabinety lekarskie w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Królowej Jadwigi.

 

Główny inspektor sanitarny poinformował, że w okresie od 1 stycznia do 15 listopada 2018 r. w Polsce zanotowano 193 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie 2017 r. zgłoszono ich 60.

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie