Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę

Polska
Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę
PAP/Adam Warżawa

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - potwierdziła rzeczniczka prasowa nieżyjącego samorządowca Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Poinformowała, że w środę przed południem będzie konferencja prasowa w gdańskim ratuszu, na której mają zostać podane szczegóły uroczystości pogrzebowych.

Rzeczniczka prasowa nieżyjącego samorządowca Magdalena Skorupka-Kaczmarek poinformowała we wtorek, że konferencja jest zaplanowana na godz. 11.00. Tematem spotkania z mediami będzie pogrzeb Pawła Adamowicza oraz inne wydarzenia ku jego czci.

 

Skorupka-Kaczmarek potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę.

 

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej.

 

Rzeczniczka prezydenta Magdalena Skorupka-Kaczmarek zaznaczyła, że urzędnicy miejscy nie są w tej chwili w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące pogrzebu prezydenta Adamowicza. - Głos decydujący w tej sprawie będzie miała rodzina pana prezydenta - powiedziała.

 

Według niektórych lokalnych mediów, nie jest wykluczone, że miejscem pochówku prezydenta będzie Bazylika Mariacka w Gdańsku, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rodziny Pawła Adamowicza.

 

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

 

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

 

bas/ked PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie