"Decydująca będzie wola rodziny". Mucha o ewentualnym udziale prezydenta w pogrzebie Adamowicza

Polska

- Pan prezydent uszanuje wolę rodziny, co do tego jaki charakter ma mieć uroczystość pogrzebowa Pawła Adamowicza i czy tego rodzaju obecność (prezydenta RP) jest przewidywana - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że prezydent jest gotów wziąć udział w pogrzebie.

Mucha powiedział, że służby Kancelarii Prezydenta będą w kontakcie z rodziną Pawła Adamowicza i kiedy pojawią się informacje dotyczące pogrzebu "uzgodnienia będą następować".

 

Ochrona VIP-ów

 

Gość "Wydarzeń i Opinii" odniósł się również do szeroko rozumianej przemocy i mowy nienawiści m.in. w internecie. 

 

- Kwestia pochwalania przemocy jest zupełnie nie do zaakceptowania. Nawet wypowiedzi na Twitterze czy w innych mediach społecznościowych, czy w sferze werbalnej. Deklarowanie, pochwalanie przemocy czy aprobowanie przemocy to są rzeczy, które powinny absolutnie wykluczone z debaty publicznej - podkreślił Mucha. Dodał, że "jeżeli będziemy interweniować na tego typu zachowania, będą one znikać z przestrzeni publicznej".

 

Mucha skomentował również lekcje nt mowy nienawiści, o które zaapelował do nauczycieli stołecznych szkół prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. - Każda metoda, która miałaby przynieść pozytywny efekt jest ważna - zaznaczył.

 

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie