Gdańscy policjanci zajmują się sprawą telefonu z groźbą zamordowania Donalda Tuska

Polska
Gdańscy policjanci zajmują się sprawą telefonu z groźbą zamordowania Donalda Tuska
PAP/Adam Warżawa

Policjanci zajmują się sprawą telefonu na numer 112 z groźbą zamordowania szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformował asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Rozmowę przesłali policjantom pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Po odebraniu zgłoszenia policjanci zabezpieczyli zarejestrowaną rozmowę, po czym poinformowali o fakcie prokuraturę.

 

- Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o przyjęcie zawiadomienia oraz wniosku o ściganiu od pokrzywdzonego - powiedział Chrzanowski. Jak dodał, nad sprawą pracują również kryminalni. - W związku ze zgłoszeniem policjanci komendy miejskiej prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie o kierowanie gróźb karalnych - poinformował.

 

Informacja o zdarzeniu została również wysłana do Sopotu. "Tam policjanci z komendy sopockiej podejmą czynności w zakresie ochrony pokrzywdzonego" - powiedział Chrzanowski.

 

O sprawie pierwszy poinformował "Dziennik Bałtycki".

 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poinformował we wtorek, że policja zatrzymała trzy osoby, które po ataku na Pawła Adamowicza wzywały do "kolejnych morderstw". Zaapelował jednocześnie o rozsądek i odpowiedzialność za słowa

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie