Będą "środki karne" dla księdza, który nie chciał się pomodlić za zamordowanego prezydenta Gdańska

Polska
Będą "środki karne" dla księdza, który nie chciał się pomodlić za zamordowanego prezydenta Gdańska
PAP/Adam Warżawa

"Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego" - poinformowała Diecezja Warszawsko-Praska w wydanym oświadczeniu. Władze diecezjalne zdecydowały się ukarać księdza za wpis, w którym poinformował, że nie będzie modlił się za Pawła Adamowicza. "Czy Jezus modlił się za Heroda?" - pisał Dunin-Borkowski, gdy lekarze walczyli o życie prezydenta Gdańska.

"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?" - napisał ks. Jacek Dunin-Borkowski na Twitterze w poniedziałek.

 

Tego samego dnia śmiertelnie ranny Paweł Adamowicz, który został kilkakrotnie pchnięty nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, zmarł w szpitalu.

 

 

We wtorek Diecezja Warszawsko-Praska opublikowała oświadczenie, w którym odniosła się wpisu, który opublikował ksiądz Jacek Dunin-Borkowski.

 

"Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu" - poinformował dyrektor biura prasowego Jakub Troszyński. Ponieważ ksiądz Dunin-Borkowski już dwukrotnie otrzymał upomnienia kanoniczne i nie zastosował się do nich, "władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym" - poinformował Jakub Troszyński.

 

Do słów zamieszczonych przez księdza w internecie w poniedziałek odniósł się także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

- To jest mroczne zaćmienie człowieka. On po to został kapłanem, żeby wznosić modły za każdego człowieka - nawet tego, który jest zabójcą - powiedział hierarcha.

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie