"Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". Policja zatrzymała 72-latka

Polska
"Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". Policja zatrzymała 72-latka
Zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News

Rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka powiedział, że stołeczna policja zatrzymała w poniedziałek 72-letniego mieszkańca Warszawy, który po południu miał zadzwonić do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego i grozić prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W Olsztynie policjanci zatrzymali z kolei 24-latka, który na forum internetowym miał grozić prezydentowi miasta.

- Mężczyzna zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego i groził prezydentowi, tłumacząc: "zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda" - powiedział Ciarka.

 

Dyżurny WCPK zgłosił podejrzany telefon policji.

 

"Po otrzymaniu informacji policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI szybko ustalili miejsce zamieszkania osoby. Zabezpieczono telefon, z którego wykonano połączenie. Zatrzymany jeszcze dzisiaj trafi do policyjnego aresztu. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę. Obecnie policja stara się ustalić motywy działania 72-latka" - poinformowała warszawska policja na Twitterze.

 

Kolejne zatrzymanie - w Olsztynie 

 

"Nie ma i nie będzie przyzwolenia na słowa nienawiści! Policjanci zatrzymali 24-latka, który na forum internetowym groził Prezydentowi Olsztyna." - napisali na Twitterze funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

 

 

luq/ PAP, polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie