Internauta nawoływał do ataku na prezydentów Poznania i Wrocławia. Został zatrzymany

Polska
Internauta nawoływał do ataku na prezydentów Poznania i Wrocławia. Został zatrzymany
Polsat News
Jacek Sutryk

"Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia" - napisał Cezary O. po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na te słowa zareagował m.in. szef MSWiA, który przekazał wpis internauty policji. - Mężczyzna został w poniedziałek zatrzymany - podał rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak.

"Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań. Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści. Jest to 41 latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości" - poinformował Borowiak.

 

Do wpisu na Twitterze jednego z internautów odniósł się w niedzielę wieczorem szef MSWiA Joachim Brudziński. Internauta, nawiązując do ataku na Adamowicza, napisał na jednym z portali społecznościowych: "Jeszcze Jaśkowiaka (prezydenta Poznania - red.) i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk".

 

Screen tego wpisu opublikował na Twitterze poseł Jacek Protasiewicz, apelując o zatrzymanie jego autora. "Zgadzam się z Panem i dlatego przekazałem pański wpis @PolskaPolicja. Najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo nienawiści. Tam, gdzie nie pomaga apel o powstrzymanie głosów nienawiści, powinno bezwzględnie wkraczać surowe prawo i konsekwencje" - napisał Brudziński.

 

Następnego dnia, w poniedziałek rano szef MSWiA napisał na Twitterze: "Po wczorajszym szoku spowodowanym barbarzyńskim atakiem na Prezydenta Pawła Adamowicza, różne paskudne osoby z każdej strony politycznych sporów niestety pokazują swoje paskudne oblicza. Jedna z nich wzywająca do kolejnych mordów za chwilę spotka się z @PolskaPolicja".

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie