Katastrofa w chińskiej kopalni. 21 górników nie żyje

Świat
Katastrofa w chińskiej kopalni. 21 górników nie żyje
Reuters

Co najmniej 21 górników poniosło śmierć w rezultacie zawalenia się chodników w kopalni węgla w północnych Chinach - poinformowały w niedzielę chińskie media. Ekipy ratownicze poszukują dwóch zaginionych górników. 66 górników udało się uratować.

Według agencji prasowej Xinhua i chińskiej telewizji centralnej CCTV do katastrofy doszło w sobotę w kopalni należącej do koncernu Baiji Mining, w mieście Shenmu, w prowincji Shaanxi (Szansi).

 

Przyczyn katastrofy dotychczas nie podano.

 

Kopalnie w Chinach najniebezpieczniejsze

 

W ostatnim okresie liczba ofiar katastrof górniczych w Chinach nieco spadła w rezultacie podejmowanych działań mających poprawić bezpieczeństwo pracy, jednak chińskie kopalnie należą nadal do najniebezpieczniejszych na świecie.

 

Dużym problemem są nielegalne kopalnie, w których nie przestrzega się podstawowych przepisów bezpieczeństwa pracy. Władze je zamykają, ale ludzie powracają do nich aby kontynuować wydobycie zmuszeni warunkami ekonomicznymi.  Wciąż też powstają nowe.

 

Według oficjalnych danych w 2017 roku w chińskich kopalniach węgla zginęło 375 górników. Oznacza to spadek o 28,7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie