Kolejny pożar wysypiska w Pyszącej. Sprawę bada policja i prokuratura

Polska

Straż pożarna nadal dogasza pożar wysypiska śmieci w miejscowości Pysząca pod Śremem, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Od początku ubiegłego roku to już szósty pożar na tym wysypisku. Sprawę badają policja i prokuratura.

Jak tłumaczył w sobotę oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Śremie mł. asp. Tomasz Bartkowiak, zgłoszenie o pożarze straż odebrała o godz. 3.20 w nocy z piątku na sobotę.

 

- Ogniem objęte było około 200 metrów kwadratowych. W tym momencie sytuacja już jest opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia, czyli mamy pożar zlokalizowany. Na miejscu jest także ciężki sprzęt, więc po całkowitym ugaszeniu ognia, tak jak zawsze w takich przypadkach, ta hałda będzie rozgarniana i dogaszane - mówił Bartkowiak.

 

Jak dodał, na miejscu nadal działa 19 zastępów straży, w tym 8 spoza powiatu. Akcja straży potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

 

Bartkowiak wskazał, że to już szósty pożar tego wysypiska od początku ub. roku. Ostatni wybuchł w tym miejscu środę, wówczas ogień objął około 24 m kw.

 

Sprawę pożarów wysypiska śmieci w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

bas/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie