Brudziński pokazuje swoją "archaiczną komórkę". Jej zdjęcie wykonał jednak smartfonem

Polska
Brudziński pokazuje swoją "archaiczną komórkę". Jej zdjęcie wykonał jednak smartfonem
twitter.com/jbrudzinski

Szef MSWiA zamieścił na Twitterze zdjęcie swojej "archaicznej komórki" i dodał, że nie zamieniłby jej na "wypasione gadżety". Sławomir Neumann zwrócił uwagę, że fotografia przedstawiająca telefon została wykonana iPhonem, który - ze względu na swoje funkcje - może okazać się łatwiejszym celem ataku cyberprzestępców. Brudziński przyznał, że zrobił zdjęcie smartfonem i zamieścił fotografię kaszanki.

Brudziński zabrał głos w toczącej się dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa w związku z czwartkową decyzją sądu o aresztowaniu Weijinga W., menedżera w jednej z chińskich firm telekomunikacyjnych oraz Piotra D., byłego dyrektora w instytucjach publicznych. Obydwaj podejrzewani są o szpiegostwo na rzecz Chińskiej Republiki Ludowej.  

 

"Joachim, Ty zgrywusie pokazujesz zdjęcie starej komórki ale tłita puszczasz z "wypasionego" iPhona" - napisał na Twitterze przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Poseł zwrócił uwagę, że zamieszczony przez szefa MSWiA Tweet zawiera informację, która wskazuje, że post został wysłany z iPhone'a.

 

Szef MSWiA przyznał w kolejnym Tweecie, że zdjęcie zostało wykonane iPhonem. Załączył kolejną fotografię - tym razem jego "archaiczna komórka" leży obok kaszanki. Minister dodał podpis: "nieustające sobotnie »pisowskie« nieumiarkowane rozpasanie".

 

 

 

Temat cyberbezpieczeństwa został poruszony w programie "Wydarzenia i Opinie" na antenie Polsat News. Piotr Witwicki pytał wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera m.in. o to, czy urzędnicy państwowi korzystają z urządzeń produkowanych przez Huawei - firmy, której dyrektorem był jeden z aresztowanych. Wiceminister spraw wewnętrznych podkreślił, że "bez względu na to jaka to jest firma, to są takie sfery państwa, gdzie do przetargów powinny startować tylko takie firmy, które mają poświadczenie, certyfikat bezpieczeństwa".

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie