Błaszczak: zależy nam, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do wojska

Polska
Błaszczak: zależy nam, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do wojska
Wiki Commons/Jakub Czermiński

Zależy nam na tym, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo to stanowi o naszym bezpieczeństwie - powiedział szef resortu obrony Mariusz Błaszczak, inaugurując w Białce Tatrzańskiej (Małopolska) drugą edycję kampanii promocyjnej "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej".

Błaszczak w sobotę otworzył mobilny wojskowy punkt informacyjny przy stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Jak podkreślił w swoim przemówieniu, wojsku zależy na pozyskaniu młodych ludzi do służby.

 

- Służba w wojsku to zaszczyt, to honor, to wyróżnienie. Noszenie munduru żołnierza Wojska Polskiego jest zaszczytem. Żołnierz Wojska Polskiego jest godnie wynagradzany, a służba w Wojsku Polskim związana jest z rozwojem, z nabywaniem umiejętności, unikalnych doświadczeń - mówił.

 

"Warto przystąpić do Wojska Polskiego"

 

Błaszczak przypomniał, że polscy żołnierze są aktywni na misjach "w Europie, na wschodniej flance NATO, w Afganistanie, w Iraku". Wojsko ma też rozbudowane kontakty z innymi armiami państw NATO, w tym z USA. - To są unikalne możliwości zdobycia doświadczeń i umiejętności - podkreślił szef MON.

 

Wśród innych zachęt do pełnienia służby wymienił rozwinięte wsparcie socjalne i godną emeryturę. Wspomniał też, że po ostatniej podwyżce uposażeń, średnie wynagrodzenie w polskiej armii wynosi 5530 zł. - Warto przystąpić do Wojska Polskiego  - przekonywał.

 

Szef MON wyjaśnił również, że kampania promocyjna prowadzona przez wojsko na południu Polski ma wykorzystać okres ferii i pobyt młodych Polaków na stokach narciarskich.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie