Śmiertelna ofiara zatrucia substancją chemiczną we Wrześni

Polska

- Jedna osoba zmarła, a trzy zostały przewiezione do szpitala z powodu zatrucia wziewnego substancją chemiczną w jednym z zakładów produkcyjnych we Wrześni - poinformował mł. bryg. Marek Mikołajczak z KP PSP we Wrześni (woj. wielkopolskie). 27 osób zostało ewakuowanych z zakładu. Na miejscu nadal prowadzona jest akcja służb.

Do wypadku doszło w piątek przed godz. 8.03. Dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego z Konina poinformował straż, że w jednej z wrzesińskich firm przy ul. Czerniejewskiej trwa resuscytacja osoby, a jeden z pracowników zasłabł i najprawdopodobniej doszło do zatrucia wziewnego substancją bądź gazem. - Jeszcze w monecie przybycia straży trwała reanimacja tego człowieka, niestety ta osoba zmarła - powiedział oficer prasowy mł. bryg. Marek Mikołajczak z KP PSP we Wrześni.


Jak dodał, ofiara śmiertelna nie była pracownikiem zakładu. - Zadaniem tej osoby było przygotowanie roztworu do wytrawiania membran głośnikowych - powiedział.


Na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP i OSP z Wrześni, oraz grupa ratownictwa chemicznego z Poznania.

 

 

Prowadzona jest wentylacja pomieszczeń, działa grupa chemiczna 


- Ze wstępnej wiedzy, jaką otrzymaliśmy na miejscu zdarzenia od jednego z pracowników, w pomieszczeniu zakładu miał znajdować się kwas siarkowy i chlorek potasu. Te informacje są teraz weryfikowane przez grupę chemiczną - tłumaczył Mikołajczak.


Straż pożarna ewakuowała z zakładu 27 osób, z czego trzy zostały przewiezione na obserwację do szpitala we Wrześni.


Na miejscu nadal prowadzona jest akcja służb. - Trudno jednoznacznie powiedzieć jak długo ta akcja będzie trwała. Obecnie nadal prowadzona jest jeszcze wentylacja pomieszczeń, wentylacja tej hali i cały czas jeszcze działa grupa chemiczna - podkreślił Mikołajczak.

 


Mikołajczak sprostował także informacje podane przez niektóre media, które informowały, że w zakładzie doszło do wybuchu. - Do żadnego wybuchu nie doszło, żadna eksplozja substancji nie miała miejsca - zapewniał.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie