Pijany i agresywny zaatakował sanitariusza i policjanta. Polak w angielskim szpitalu

Świat
Pijany i agresywny zaatakował sanitariusza i policjanta. Polak w angielskim szpitalu

Sąd w angielskim Basingstoke skazał Karola M. na prace społeczne i zapłatę 545 funtów kosztów sądowych i zadośćuczynienia. 58-letni Polak przyznał się do pięciu przypadków napaści na sanitariusza oraz grożenia pielęgniarzowi podczas awantury, którą wywołał pod wpływem alkoholu w grudniu w szpitalu w tym mieście.

M. został przywieziony do szpitala w Basingstoke około 20:10 15 grudnia z urazem głowy. Załoga karetki, która go wiozła, zadzwoniła do szpitala z ostrzeżeniem, że pacjent jest agresywny. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu. 

 

Pracownicy szpitala próbowali go uspokoić, na co odpowiedział próbą uderzenia głową jednego z sanitariuszy. Następnie przez 45 minut trzeźwiał na noszach, jednak dalej zachowywał się agresywnie. Próbował uciec ze szpitala, prawie przewracając mężczyznę z dzieckiem na ręku.

 

Gdy w końcu udało się go obezwładnić i opatrzyć ranę na jego głowie, uderzył głową w klatkę piersiową jednego z ochroniarzy i kopnął kolejnego pracownika szpitala.

 

Po wypuszczeniu go ze szpitala zaczął pić wódkę przed budynkiem i ponownie się zranił, co wymagało kolejnego przyjęcia do szpitala. Tym razem towarzyszyła mu policja. Polak kopnął jednego z funkcjonariuszy w ramię, a ochroniarza w twarz.

 

 

jm/dro/ Basingstoke Gazette
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie