Katastrofa myśliwca we Francji. Dwoje członków załogi zginęło

Świat
Katastrofa myśliwca we Francji. Dwoje członków załogi zginęło
Wikimedia Commons/Rob Schleiffert

W katastrofie samolotu myśliwskiego Mirage 2000, który rozbił się w środę na wschodzie Francji, zginęło dwoje członków załogi - poinformowała w czwartek późnym wieczorem minister obrony Florence Parly.

- Musimy jeszcze wyjaśnić, co było przyczyną tej katastrofy. Dochodzenia już się rozpoczęło - dodała szefowa francuskiego resortu obrony.

 

Samolot wystartował w środę do lotu szkoleniowego na niskiej wysokości z bazy lotniczej Nancy-Ochey na północnym wschodzie Francji. Na pokładzie myśliwca znajdowali się pilot, kapitan Baptiste Chirié i nawigatorka, porucznik Audrey Michelon.

 

Z ekranów radarów maszyna zniknęła ok. godz. 11 w górzystym i zalesionym terenie w departamencie Doubs w regionie Burgundia-Franche-Comte.

 

Akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 100 osób, dodatkowo utrudniały śnieg i gęsta mgła.

 

 

Szczątki maszyny i ciała członków załogi znaleziono w gminie Mignovillard w departamencie Jura w tym samym regionie, 10 kilometrów od granicy ze Szwajcarią.

 

Baza w Nancy-Ochey to ważna baza francuskich sił powietrznych; mieści się około 11 km na południowy zachód od miejscowości Neuves-Maisons w departamencie Meurthe i Mozela w regionie Grand Est.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie