Jezus ze Świebodzina ma stracić rekord. Meksykański aktor zbuduje wyższego

Świat
Jezus ze Świebodzina ma stracić rekord. Meksykański aktor zbuduje wyższego
Wikimedia Commons/Pundit/CC BY SA 4.0

Ruszają prace nad 77-metrowym pomnikiem "Chrystusa Pokoju", który ma powstać w Ciudad Victoria, stolicy stanu Tamaulipas w północno-wschodnim Meksyku. Za projektem stoi Eduardo Verástegui Córdoba, meksykański aktor i aktywista chrześcijański, który występował m.in. w telenowelach i teledysku Jennifer Lopez.

Pomnik ma przedstawiać Jezusa wyciągającego ramiona, jakby miał kogoś objąć. Zaprojektował go Fernando Romero, architekt, który zaprojektował m.in. lotnisko w mieście Meksyk. 

 

Poza ogromną statuą Chrystusa plany zakładają stworzenie na miejscu placu, na którym może się zmieścić 10 tys. ludzi, a obok mają powstać: kościół, restauracje, sklepy, centrum konferencyjne, dom pielgrzyma, hotel, amfiteatr, rynek rękodzieła, kolejka linowa i osiedle mieszkaniowe.

 

Twórcy nie ujawnili kosztów projektu. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Projekt firmuje Eduardo Verástegui Córdoba - popularny w meksyku aktor, który zaczynał jako piosenkarz i grał w lokalnych telenowelach. Występował też m.in. w teledysku "Ain't it Funny" Jennifer Lopez, gdzie zagrał ukochanego piosenkarki. Obecnie produkuje w Meksyku filmy o tematyce chrześcijańskiej, jest też aktywistą antyaborcyjnym.

 

 

Pomnik w Ciudad Victoria miałby być aż o 41 metrów wyższy od figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie (woj. lubuskie), która ma 36 metrów wysokości, a wraz z nasypem mierzy 52,5 m. W stolicy Peru Limie jest natomiast figura Chrystusa Pacyfiku, która ma w sumie 37 metrów (ale 15 z nich to sama podstawa, a nie figura).

jm/hlk/ Mexico News Daily

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze