Premier, prezes PiS i marszałkowie parlamentu na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Polska

Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej została odprawiona w czwartek rano, w kolejną miesięcznicę, w warszawskim kościele seminaryjnym. Uczestniczyli w niej m.in. politycy PiS.

Po liturgii delegacja z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim złożyła wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

We mszy uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, minister obrony Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Joachim Brudziński, sekretarz stanu w KPRM Piotr Naimski, a także były szef MON Antoni Macierewicz.

 

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia ub. roku odbył się 96., ostatni z organizowanych w smoleńskie miesięcznice marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki.

 

Prezes PiS, brat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mówił wówczas, że odbyło się 96 marszów - tyle, ile było ofiar katastrofy smoleńskiej - i zapowiedział, że choć miesięcznice będą obchodzone, to marsz pamięci będzie się odbywał tylko raz w roku.

 

Wcześniej, po wieczornej mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela uczestnicy comiesięcznych obchodów przechodzili wieczorem w kierunku Pałacu Prezydenckiego zamkniętą dla ruchu, ogrodzoną barierami i zabezpieczaną przez policję ulicą.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu wiozącego delegację na uroczystości katyńskie w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie