Strzelał z kuszy do przechodniów, stanie przed sądem

Polska
Strzelał z kuszy do przechodniów, stanie przed sądem
Śląska Policja

Mężczyzna, który w Bielsku-Białej z kuszy strzelał do przechodniów, stanie przed miejscowym sądem rejonowym. Rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Jacek Boda poinformował w czwartek, że akt oskarżenia zostanie przesłany prawdopodobnie do 25 stycznia.

Prokurator przypomniał, że 29-latek tuż po zatrzymaniu w listopadzie ub.r. usłyszał zarzuty narażenia osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także posiadania narkotyków. Grozi za to do 10 lat więzienia.

 

Jesienią ub.r. policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chodził po ulicy w Bielsku-Białej z kuszą i groził przechodniom. Z relacji świadków wynikało, że wystrzelił dwukrotnie w kierunku przypadkowych osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci z pomocą świadków ustalili miejsce, w którym przebywał 29-latek.

 

W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli kuszę i trzy bełty, a także prawie 120 porcji marihuany i krzak konopi indyjskich. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał w organizmie 1,5 prom. alkoholu.

 

Bielski sąd, na wniosek śledczych, aresztował mężczyznę.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie