Andruszkiewicz przepytuje resorty. Minister rolnictwa odpowiada mu dwoma słowami

Polska
Andruszkiewicz przepytuje resorty. Minister rolnictwa odpowiada mu dwoma słowami
Ministerstwo Cyfryzacji

"Jak wygląda podsumowanie rozpoczętych i zakończonych, głównych prac i działań w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 roku?" - zapytał w interpelacji poselskiej Adam Andruszkiewicz. "Znakomicie" - odpowiedział mu szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Z kolei na pytanie o prace priorytetowe - minister odparł: "wszystkie".

Adam Andruszkiewicz jeszcze jako poseł - zanim został wiceministrem cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego - przed końcem roku wysłał do wszystkich ministerstw interpelacje z dwoma pytaniami: o podsumowanie prac w 2018 roku i priorytety.

 

Niektóre ministerstwa m.in. edukacji narodowej oraz energii, odpowiedziały już na pismo posła, informując o głównych działaniach podjętych w minionym roku.

 

Gdy Andruszkiewicz został sekretarzem stanu w resorcie cyfryzacji wycofał swoją interpelację z tego ministerstwa. Tego samego dnia wycofał także dokument, który miał trafić do resortu spraw zagranicznych.

 

We wtorek na pismo Andruszkiewicza odpowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Na pytanie "jak wygląda podsumowanie rozpoczętych i zakończonych, głównych prac i działań w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 roku?", Ardanowski odpisał: "znakomicie".

 

"Które z tych prac są dla resortu priorytetowe?" - brzmiało drugie z pytań posła. "Wszystkie" - odpisał minister.

 

 

Zobacz też: PO pyta, czy ABW sprawdziła ewentualne powiązania Andruszkiewicza z Rosją.

 

zdr/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie