GDDKiA o utrudnieniach na drodze: błoto pośniegowe, deszcz, mżawka i mgła

Polska
GDDKiA o utrudnieniach na drodze: błoto pośniegowe, deszcz, mżawka i mgła
PAP/Wojciech Pacewicz

Błoto pośniegowe, deszcz, mżawka i mgła utrudniają poruszanie się po drogach. W nocy będzie padał śnieg i deszcze ze śniegiem, lokalnie drogi będą śliskie - ostrzega w popołudniowym komunikacie GDDKiA

GDDKiA informuje, że błoto pośniegowe występuje na drogach w woj. małopolskim i lubelskim, a opady śniegu lub śniegu z deszczem w całym kraju oprócz woj. warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego i lubuskiego.

 

Mżawka lub deszcz pada w woj. pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, opolskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim, a w woj. łódzkim występuje mgła.

 

Na sieci dróg krajowych pracuje 510 pojazdów do zimowego utrzymania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

 

GDDKiA przypomina, że w nocy ma być duże zachmurzenie, gdzieniegdzie pojawią się większe przejaśnienia. Okresami będzie padał śnieg, a na wybrzeżu i początkowo na zachodzie także deszcz ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach wynosi do 10 cm. Lokalnie drogi będą śliskie. Temperatura minimalna wyniesie od -16 st. na wschodzie Podlasia do 2 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, początkowo w porywach do 65 km/h, z kierunków wschodnich i północnych

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie