Pielęgniarka okradła pacjentkę. Wypłaciła z jej konta ponad 5 tys. zł

Polska
Pielęgniarka okradła pacjentkę. Wypłaciła z jej konta ponad 5 tys. zł
KSP/

Beata F., 43-letnia pielęgniarka jednego z warszawskich szpitali, z torebki jednej z pacjentek wyjęła portfel a z niego kartę bankomatową. Następnie wypłaciła 5300 zł - niemal wszystkie pieniądze, które były na koncie. Okradziona powiadomiła policję. Beata F. została zatrzymana. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, kiedy pokrzywdzona, pacjentka oddziału chirurgii ogólnej, spała, Beata F. wyjęła z portfela kartę bankomatową. Po pracy pojechała do jednego z banków na warszawskiej Pradze i tam wypłaciła 5300 zł.

 

Po drodze wstąpiła jeszcze do sklepu, gdzie zapłaciła kartą pacjentki za zakupy warte około 50 zł. W domu chciała jeszcze kupić kilka rzeczy w internecie, ale okazało się, że na koncie nie ma już pieniędzy. Następnego dnia podrzuciła kartę pacjentce, licząc na to, że kobieta się nie zorientuje.

 

 

Na odkrycie przestępstwa nie trzeba było długo czekać. Gdy, po opuszczeniu szpitala, właścicielka karty, chciała zrobić zakupy okazało się, że konto jest puste. Z historii transakcji wynikało, że pieniądze były wypłacane w czasie jej pobytu na oddziale.

 

WIDEO: Nowe regulacje ws. wymaganej liczby pielęgniarek na oddziałach. "Łatwiej jest zlikwidować łózka"

maw/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie