Neumann: trwa konkurs na najgłupsze wytłumaczenie olbrzymich pensji asystentek prezesa NBP

Polska
Neumann: trwa konkurs na najgłupsze wytłumaczenie olbrzymich pensji asystentek prezesa NBP
Polsat News

"Na to na pewno czekają służby wywiadowcze innych krajów zainteresowane tym, by Bank Centralny zaczął wyjaśniać schematy swoich działań" - tak pełnomocnik NBP Jolanta Turczynowicz-Kieryłło mówi wpolityce.pl, dlaczego bank nie może ujawnić pensji pracowników. "Najgłupsze tłumaczenie", "bezczelne" - twierdzą Sławomir Neumann i Leszek Balcerowicz. PO złożyła projekt ustawy o "jawnych pensjach w NBP".

"Konkurs na najgłupsze wytłumaczenie olbrzymich pensji asystentek prezesa NBP trwa w najlepsze" – napisał na Twitterze poseł PO Sławomir Neumann, cytując zamieszczonego przez Marcina Palade twitta: "Turczynowicz-Kieryłło (pełnomocnik NBP) dla @wpolityce o tym dlaczego nie można ujawnić wysokości pensji w NBP: »Na to na pewno czekają służby wywiadowcze innych krajów, zainteresowane tym, by bank centralny zaczął wyjaśniać schematy swoich działań«. Pogrążania się ciąg dalszy"

 

Do słów posła odniósł się Leszek Balcerowicz, były prezes NBP.  

Wypowiedz pełnomocniczki NBP skomentowała także senator Barbara Zdrojewska z Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca senackiego Zespołu Monitorowania Praworządności. 

 

Projekt ustawy jawnych pensji w NBP

 

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że we wtorek klub złożył projekt ustawy o jawności oświadczeń majątkowych zarządu i dyrektorów NBP. Jak przekonuje, Sejm powinien uchwalić ustawę w przyszłym tygodniu.

Neumann odnosząc się do projektu ustawy zaznaczył, że Polacy powinni wiedzieć, ile zarabiają »asystentki« prezesa, a "pensje przekraczające 60 tys. są dowodem pazerności i patologii ludzi związanych z PiS."

WIDEO: Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa NBP

pgo/luq/dro/ wpolityce.pl,polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie