Kukiz spotkał się z wicepremierem Włoch. "Rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach programowych"

Polska
Kukiz spotkał się z wicepremierem Włoch. "Rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach programowych"
Facebook/Paweł Kukiz

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz spotkał się we wtorek z liderem Ruchu Pięciu Gwiazd, wicepremierem Włoch Luigi di Maio. "Rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach programowych oraz o wspólnych planach. W najbliższych tygodniach kolejne dobre wieści" - napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

 

- Prowadzimy od miesięcy programowe rozmowy z różnymi ugrupowaniami europejskimi, przede wszystkim z Ruchem Pięciu Gwiazd. Wymieniamy się doświadczeniami. Dziś rozmawialiśmy przede wszystkim o demokracji bezpośredniej, o współuczestniczeniu obywateli, narodu w sprawowaniu władzy - powiedział Kukiz.

 

Jak zaznaczył, "we Włoszech m.in. pod naciskami Ruchu Pięciu Gwiazd powstało ministerstwo ds. demokracji bezpośredniej, czyli instytucji, trendu, którego w Polsce bardzo brakuje, bo obywatele nie posiadają żadnego instrumentu, który mógłby np. nazbyt autorytarną władzę przyhamować, a nazbyt opieszałą władzę przyspieszyć - czyli referendum".

 

Kukiz podkreślił, że obecnie w Polsce instytucja ta ma "charakter teoretyczny".

 

- Rozmawialiśmy również o pojęciach takich jak lewica i prawica, które są według nas pojęciami archaicznymi, bo te wszystkie podziały już jakiś czas temu umarły i o tego typu sprawach - powiedział.

 

Zapewnił, że dialog z Ruchem Pięciu Gwiazd będzie przez niego kontynuowany, a w najbliższych tygodniach można spodziewać się "dobrych wieści". Nie chciał zdradzić, czego mają one dotyczyć, ani jakie są wspólne plany obu ugrupowań.

 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie