Grażyna Wolszczak wycofała pozew o smog wobec władz Warszawy

Polska
Grażyna Wolszczak wycofała pozew o smog wobec władz Warszawy
zdj. archiwalne/Polsat News

"Grażyna Wolszczak niedawno zaangażowała się w akcję #pozywamzasmog. Dziś rano poinformowała, że pozew wobec stołecznego urzędu zostanie wycofany" - poinformował we wtorek na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pod koniec ubiegłego roku aktorka Grażyna Wolszczak wraz z m.in. Jerzym Stuhrem i Zofią Czerwińską pozwali stołeczne władze oraz Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem.

 

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że Wolszczak wycofała się z pozwu wobec władz Warszawy. Podziękował jednocześnie za "zaufanie wobec programu walki ze smogiem", który przedstawił wraz z dyrektorką koordynatorką ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyną Glusman. "Działajmy wspólnie. Wszystkie ręce na pokład!" - napisał na Twitterze.

 

Trzaskowski zapowiedział walkę ze smogiem

 

19 grudnia na konferencji w stolicy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w kolejnych latach miasto wyda 300 mln zł na walkę ze smogiem. - W pierwszym roku chcemy wydać na likwidacje kopciuchów 30 mln zł, dlatego, że musimy opracować cały plan, by je efektywnie likwidować. W kolejnych latach tych pieniędzy będzie wydanych znacznie więcej - powiedział prezydent.

 

- Chcemy w ciągu trzech lat zlikwidować wszystkie kopciuchy i do tego bardzo dobrze się przygotować, choćby przez zmianę zasad na jakich będą przyznawane dopłaty do ich wymiany - zadeklarował.

 

WIDEO: "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie". Premier sprostował w prasie wypowiedź o smogu

mta/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie