Aktualizacja "Mapy kościelnej pedofilii w Polsce". Scheuring-Wielgus: nie ma fałszywych zgłoszeń

Polska
Aktualizacja "Mapy kościelnej pedofilii w Polsce". Scheuring-Wielgus: nie ma fałszywych zgłoszeń
Google Maps

Fundacja Nie lękajcie się wraz z Joanną Scheuring-Wielgus zaprezentowała aktualizację "Mapy kościelnej pedofilii w Polsce". Obecnie na mapie znajduje się już 700 punktów obrazujących miejsca, w których doszło do nadużyć. W ciągu niespełna trzech miesięcy przyjęto i zweryfikowano 300 nowych zgłoszeń - informuje onet.pl.

Obecnie trwa weryfikacja dalszych danych. - Nie ma fałszywych zgłoszeń. Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi, by o tym mówić – skomentowała w rozmowie z onet.pl posłanka Scheuring-Wielgus.


"Mapa kościelnej pedofilii w Polsce" została opublikowana w październiku 2018 r. Zawiera przypadki skazanych duchownych, świadectwa ofiar oraz informacje dot. rzekomych przypadków pedofilii popełnionej przez księży, opublikowane wcześniej w mediach.


Strona kościelna została oficjalnie poinformowana o istnieniu mapy, ale nie zareagowała. - Ja własnoręcznie podczas sejmowej wigilii wręczyłam kardynałowi Nyczowi zaproszenie. Nikt nie odpowiedział na nasze oficjalne zaproszenia - tłumaczy posłanka partii Teraz!.

grz/ onet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie