Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za internetową sprzedaż "pakietów poronnych"

Polska
Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za internetową sprzedaż "pakietów poronnych"
Pixabay.com/ Fotorech

Agnieszka S. i Arkadiusz P. odpowiedzą przed sądem za internetową sprzedaż "pakietów poronnych", na których mieli zarobić co najmniej 130 tys. zł.

Akt oskarżenia przeciwko kobiecie i mężczyźnie skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Agnieszka S. i Arkadiusz P. 147 razy mieli udzielić pomocy w nielegalnym przerywaniu ciąży. Na swojej działalności zarobili co najmniej 130 tys. zł.

 

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, Agnieszka S. i Arkadiusz P. oferowali "pakiety poronne" w portalach internetowych w okresie od stycznia do grudnia 2014 r.

 

"Pakiety poronne" zawierały środki farmakologiczne, służące do aborcji farmakologicznej. Do "pakietów" dołączona była instrukcja obsługi.

 

Za pomoc ciężarnej w przerywaniu ciąży, z naruszeniem przepisów, lub za nakłanianie do tego, grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za nielegalną sprzedaż i uczynienie z niej źródła dochodu oskarżonym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - kara ta może być zwiększona o połowę.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie