Kobieta od lat będąca w śpiączce urodziła zdrowe dziecko

Świat
Kobieta od lat będąca w śpiączce urodziła zdrowe dziecko
Flickr/sabianmaggy

Kobieta, która od wielu lat pogrążona jest w śpiączce, zaszła w ciążę w jednym z ośrodków opieki w stanie Arizona i pod koniec grudnia urodziła tam zdrowego chłopca - poinformowały w sobotę media w USA. Pacjentka mogła zostać zgwałcona. Sprawę bada policja.

Kobieta zapadła w śpiączkę 10 lat temu, gdy doznała uszkodzenia mózgu. Od wielu lat przebywała w domu opieki w Phoenix. Wymagała całodobowej opieki, co oznaczało, że wielu pracowników tej placówki miało dostęp do jej pokoju.

 

Pracownicy ośrodka przekonują jednak, że nie mieli pojęcia, iż kobieta jest brzemienna. Twierdzą, że zorientowali się w jakim jest stanie dopiero, gdy zaczęła rodzić. Nie wiadomo, kto jest ojcem dziecka.

   

Policja w Phoenix poinformowała, że "bada sprawę". Nie podała jednak żadnych szczegółów. Według dziennika "New York Times" śledztwo prowadzone jest w kierunku możliwej napaści seksualnej na kobietę.

 

Niektóre amerykańskie media podały, że w przeszłości w ośrodku w Phoenix dochodziło już do "incydentów seksualnych" z udziałem jego pracowników.

dk/hlk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze