Vital Heynen show. Trener rozbawił gości Gali Mistrzów Sportu

Polska

Belg Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy oraz Austriak Stefan Horngacher prowadzący kadrę skoczków narciarskich zostali nagrodzeni tytułem trenera roku podczas Gali Mistrzów Sportu. Belg został drużynowym, a Austriak indywidualnym trenerem roku. Heynen osobiście odebrał statuetkę, rozbawiając gości Gali swoim przemówieniem.

Stefan Horngacher nie mógł pojawić się na gali, bowiem polscy skoczkowie rywalizują w Turnieju Czterech Skoczni. Lista sukcesów jego podopiecznych w 2018 r. jest imponująca.

 

Kamil Stoch kroczył wygrał zeszłoroczny Turniej Czterech Skoczni i jako drugi skoczek w historii wygrał wszystkie konkursy tej imprezy. Dołożył do tego wygrane w Willingen Five, Raw Air i Planica 7, a Puchar Świata skończył z drugą w karierze Kryształową Kulą.

 

Polacy zdobyli również brąz w drużynie podczas mistrzostw świata w lotach, a skoczek z Zębu dołożył do tego indywidualne srebro.

Dawid Kubacki doskoczył w końcu do podium w pojedynczych konkursach.

 

Olimpijski sukces

 

Najważniejsze były jednak zimowe igrzyska w Pjongczangu. Tam, w pierwszym konkursie, nie wszystko poszło po myśli Polaków, bo choć na normalnym obiekcie po pierwszej serii prowadził Stefan Hula przed Stochem, to konkurs, który niemiłosiernie się przeciągał i skończył po północy w przenikliwym zimnie, skończyli bez podium. Na dużej jednak znowu było pięknie, bo trzecie olimpijskie złoto zdobył Stoch.

A razem z kolegami wyskakał brąz.

 

Mistrzowie świata

 

Z kolei Vital Heynen poprowadził reprezentację Polski siatkarzy do mistrzostwa świata.

 

Przed turniejem wbrew wszystkiemu i wszystkim z uporem maniaka stawiał na słabo grającego Kurka. Wszyscy mu to odradzali, ale Heynen wiedział swoje.

 

Siatkarz odrodził się podczas mistrzostw świata i poprowadził biało-czerwonych do złotego medalu. Został wybrany MVP turnieju, a kilka tygodni później wyróżniono go tytułem najlepszego siatkarza Europy 2018 roku.

 

Więcej informacji na polsatsport.pl.

ml/ polsatnews.pl, polsatsport.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie