W magazynie znaleziono klasyczne modele BMW z lat 90. Są fabrycznie nowe. Trafią na aukcję

Moto
W magazynie znaleziono klasyczne modele BMW z lat 90. Są fabrycznie nowe. Trafią na aukcję
Zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com

W starym magazynie w Blagoevgradzie na południu Bułgarii odnaleziono prawdziwą gratkę dla fanów motoryzacji: 11 nieużywanych egzemplarzy BMW serii 5 wyprodukowanych w 1994 roku. Nie jest jasne, dlaczego samochody zostały kupione i zmagazynowane. Niektórzy bułgarscy dziennikarze motoryzacyjni uważają, że auta miały być wynajmowane, ale nigdy nie wprowadzono ich do użytku.

Fabrycznie nowe BMW E34 (1988-1996) z serii 5 to dziś pożądane przez kolekcjonerów modele, szczególnie, gdy są w dobrym stanie. Odkryta w Blagoevgradzie kolekcja liczy 10 sedanów i jedno kombi.

 

Samochody mają trafić na aukcję. Każdy z nich zostanie wystawiony za ok. 15 tys. euro. Wcześniej jednak będą musiały przejść mały "lifting", ponieważ ich karoseria "wypłowiała", jest nieco porysowana, w niektórych przypadkach pogięta. Ale wnętrza są ponoć bez skazy, na niektórych fotelach jest nawet folia, a na licznikach samochody miały zaledwie 7-11 kilometrów.

 

W najgorszym stanie są elementy gumowe, które sparciały lub straciły na jakości. Remontu z pewnością zostanie poddany także układ hamulcowy każdego z aut.

 

Według bułgarskiego związku motoryzacyjnego samochody nigdy nie były zarejestrowane, dlatego przyszli właściciele będą musieli wykazać się kreatywnością, aby dostać tablicę rejestracyjne dla swoich "nowych" BMW. Przepisy nie zezwalają na rejestrację pojazdów ze starszymi europejskimi normami emisji jako nowe samochody. Nie wykluczone więc, że będą musiały zostać wyeksportowane do innego kraju, w którym samochody kwalifikują się do rejestracji jako auta zabytkowe.

 

Wśród znalezionych aut zabrakło sportowego modelu M5, produkowanego od lat 80., ale były za to dobrze zachowane modele 520i i 525i.

 

Bułgarskie media wskazują że prawdopodobnie auta kupił właściciel wypożyczalni samochodów, ale wciąż niejasne pozostają przyczyny, dla których zostały one porzucone na wiele lat. 

 

 

WIDEO: Rozbito grupę złodziei luksusowych aut. "120 samochodów o wartości 30 mln złotych"

ked/dro/ motorauthority.com

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze