Turecka straż przybrzeżna uratowała 44 uchodźców, próbowali dotrzeć do Grecji

Świat
Turecka straż przybrzeżna uratowała 44 uchodźców, próbowali dotrzeć do Grecji
Wikipedia/ zdj. ilustracyjne

Załogi kutrów tureckiej straży przybrzeżnej uratowały w piątek 44 afrykańskich uchodźców, których ponton omal nie zatonął w czasie burzy morskiej, gdy próbowali dotrzeć na nim z wybrzeży Turcji na grecką wyspę Lesbos.

Uchodźcy wyruszyli na pontonie z tureckiego wybrzeża w prowincji Balikesir i próbowali na nim dotrzeć do odległej o 20 kilometrów wyspy Lesbos.

 

Huraganowy wicher i wysoka fala zmusiły ich do szukania schronienia na niezamieszkanej skalistej wysepce, a przybycie pomocy zawdzięczają rybakowi, który zaalarmował turecką policję.

 

Turcy wysłali na ratunek uchodźcom trzy kutry patrolowe straży przybrzeżnej. Migranci dotarli na nich w nocy z czwartku na piątek na tureckie wybrzeże. Pochodzą z Republiki Południowej Afryki, Senegalu, Mali i Palestyny.

 

Turecka straż przybrzeżna uratowała w 2018 roku 26 678 migrantów, których podjęła głównie z Morza Egejskiego. 96 migrantów utonęło w ubiegłym roku w pobliżu tureckich wybrzeży. W ciągu pierwszych dni 2019 roku Turcy uratowali już na swych wodach przybrzeżnych 94 migrantów.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie