Prezydent Duda jeździł na nartach z prezydentem Słowacji

Polska
Prezydent Duda jeździł na nartach z prezydentem Słowacji
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

Prezydenci Polski Andrzej Duda i Słowacji Andrej Kiska szusowali w piątek na trasach narciarskich w rejonie Hali Skrzyczeńskiej w Szczyrku w Beskidach - podał na swojej stronie na Facebooku należący do słowackich inwestorów Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

"Dziś w ramach prywatnej wizyty warunki w naszym ośrodku testowali prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Słowacji Andrzej Kiska" - podał w piątek po południu ośrodek ilustrując wiadomość zdjęciami obu przywódców.

 

Prezydent Andrzej Duda przebywa w wiślańskiej rezydencji na Zadnim Groniu. Jego Kancelaria w piątek rano na Twitterze podała, że rozmawiał tam ze słowackim przywódcą. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o szczegóły spotkania odparł jedynie, że miało ono charakter nieformalny.

 

Prezydenci Polski i Słowacji w grudniu 2017 r. zamierzali wspólnie otworzyć szczyrkowski ośrodek po gruntownej modernizacji, którą przeprowadził słowacki inwestor. Plany pokrzyżowała wówczas aura. Wiatr halny i towarzyszące mu ocieplenie roztopiły przygotowany na trasach narciarskich śnieg.

 

 

 

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie